Статті

Конференція бджільництва в м. Запоріжжі  2019
23-24 березня в м. Запоріжжі на о. Хортиця був проведений перший фестиваль бджільництва на базі готелю «Пектораль». Програма фестивалю, головна мета якого - об'єднання бджолярів, передбачала семінари, лекції та майстер-клас з медоваріння, а також невеликий ярмарок бджільницьких товарів.
Дніпро 19-20.01.19 «Січеславський ярмарок»
19-20.01.19 у м. Дніпро відбулася виставка-ярмарок з бджільництва
Цікаві питання зимівлі бджіл
Зимовий догляд за бджолами за умов доброї підготовки з осені вимагає від бджоляра незначних витрат праці, залишаючи йому багато вільного часу. Довгі зимові місяці бджоляр повинен використовувати для виготовлення нових і ремонту старих вуликів, виготовлення утеплювальних подушок, оснащення рамок дротом і виконання інших підготовчих робіт до початку майбутнього бджолярського сезону. Взимку бджоляр повинен також дбати про підвищення своєї кваліфікації, відвідувати курси, семінари або самостійно вивчати літературу по бджільництву.
Коротко про підгодівлю на зиму
Коли починається рік бджоляра?В серпні. В цей час рік для бджоляра закінчується і починається підготовка до наступного бджільницьких сезону. Бджоли, які виводяться в серпні, переживають зиму. На початку першого року ми повинні надавати особливого значення всього того, що стосується розміщення маток і запасів їжі в вулику. Сильні матки і великі запаси їжі - гарантія гарного вступу в наступний сезон.
Свічка як подарунок
Свічка - символ тепла, затишку, світла і свята. Полум'я свічки заворожує навіть на фото. А живий стрибучий вогник відразу ж кого-то повертає в дитинство, де пахне мандаринами, ялинкою та подарунками. А для кого-небудь є втіленням романтики - приглушене освітлення, витончені тіні, тиха приємна музика ...
Найкорисніший продукт
Як багато в наш час продуктів, які втрачають свої корисні властивості. Повітря і вода забруднюються, овочі повні ГМО, а якщо вірити ЗМІ, то продукти харчування виготовляють мало не з відходів. Лякає їсти ковбасу і хліб, лякає пити воду і дихати, лякає все! Крім меду! 
Роботи на пасіці - Осінь
Роботи на пасіцівересеньОсінь на пасіку приходить раніше календарної. Варто ще по-справжньому літня погода, а життя у вулику з кожним днем ​​завмирає. Хабар немає, контрольний вулик показує спад; матки перестають відкладати яйця; бджоли поступово ціпеніють, хоча і продовжують виховувати останній розплід. Змирися з ранньої осені, бджоляр, виконай останню відповідальну роботу - збери гнізда на зиму. Для цього залиш в вулику стільки рамок, скільки їх щільно обсиживали бджоли, і 1-2 запасних. У кожній рамці повинне бути не менше 2-х кілограмів меду. Перевір, чи є в гнізді рамка з пергою, залита медом і запечатана. Якщо в гнізді виявилися рамки з падевий медом, рішуче видали їх, а натомість постав з доброякісним. Тут чи не прислухайтеся до голосу своїх домашніх (дружини, тещі і ін.), Якщо навіть це буде загрожувати тобі розривом дипломатичних відносин з ними. Постарайся втовкмачити їм, що вживання падевого меду бджолами взимку нерідко закінчується для них трагедією. І навпаки, він цілком нешкідливий для «безкрилих» споживачів. Ретельно утепли вулики. Прибери «трап» для мишей - відкину від прилітних поличок приставні східці, щоб капосні «гурмани» не змогли забратися в вулик. При нагоді придбати для пасіки «санітара» - їжака. Він буде чинити розправу над мишами, підбирати біля вуликів підмор, знищувати шкідників-комах. заготовляють матеріали для утеплення зимівника.
Американський гнилець
Епізоотологичеськие дані. Захворювання личинок бджіл в період окукливания, що супроводжується послабленням, а іноді і загибеллю сімей. Медова продуктивність знижується на 50-80%. У центральних районах протікає в червні-липні, в південних – в травні-червні. Найчастіше вражаються слабкі сім'ї. Розвитку хвороби сприяє перегрів гнізда і відсутність медозбору.Ознаки хвороби. Американський гнилець з'являється на пасіці в другій половині червня-серпні. Тривалість інкубаційного періоду 3-7 днів. При огляді бджолиних сімей виявляють зовнішні ознаки захворювань: розплід строкатий, різновікових, поряд зі здоровими є осередки із загиблими личинками. Хворі личинки гинуть в запечатаних комірках стільників, перетворюючись в тягучу гнильну масу кавового кольору із запахом столярного клею. Висохлі личинки мають вигляд темно-коричневих кірочок, щільно прикріплених до нижніх стінок комірок. Кришечки над ураженим розплодом часто продірявлені або ввігнуті всередину комірок.
Утеплення гнізд і вуликів

Утеплення гнізд і вуликів застосовується головним чином в весняний і осінній час в цілях створення найкращого теплового режиму для розвитку бджолиних сімей.

При нарощуванні бджіл температура в гнізді повинна постійно підтримуватися бджолами на рівні +34 +35°C. Особливо важливе значення має утеплення гнізд і вуликів навесні, після виставки бджіл, і восени, після закінчення головного взятку, коли в сім'ях виховується велика кількість розплоду. На пасіках, незахищених від вітрів, якщо гнізда недостатньо скорочені і погано утеплені, розвиток сімей відбувається повільно, тому що бджоли не в змозі на великій площі стільників підтримувати нормальну температуру і матки тому відкладають мало яєць. При цьому бджоли споживають значно більше корму, ніж у добре утеплених і скорочених гніздах, а також витрачають багато енергії на виділення тепла, в результаті вони швидше зношуються і передчасно гинуть.

Льоток, льоткова засувка, льотковий вкладиш, льотковий загороджувач, льоткові клини

У різних системах вуликів льотки мають різну форму: 1) у вигляді вузьких горизонтальних щілин; 2) круглі; 3) трикутні і квадратні (в нерозбірних вуликах). Довжина льотковой щілини залежить також від конструкції вулика. Так, у вуликах з оборотним дном льоток влаштовується на всю ширину передньої стінки вулика; в вуликах інших типів льоток значно зменшений (в межах від 10 до 22 см). Висота льотка так само може бути різною. Звичайна, стандартна висота - 10 мм, хоча, щоб запобігти проникненню мишей, висоту льотковой щілини зменшують до 8 мм, інакше льоток необхідно зарешечувати на зиму льотковим загороджувачем. У вуликах з оборотними денами льоток може досягати у висоту 25 мм.


Показано з 1 по 10 із 20 (2 сторінок)

Замовити дзвінок

Введіть номер телефону та наш менеджер передзвонить вам протягом 15 хвилин .

Дякую за заявку!